Jak pečovat o kabát

 (209)  

Zimní kabát je ta část vašeho oblečení, kterou si chcete zachovat a nosit i několik sezón. Proto je však důležité, abyste se o něj správně starali. Pak opravdu nebude problém zachovat váš kabát tak, abyste ho mohli vytáhnout io rok. Tento článek je pro to plný užitečných tipů na to, jak se o váš kabát správně pečovat.

Péče o váš kabát závisí v první od jeho materiálu. I v tomto článku najdete několik dobrých tipů, jak se právě o kabát starat. Vězte však, že tyto rady se dají uplatnit téměř na jakýkoliv druh kabátu.

 

1. Navštivte čistírna

 

Během sezóny nebo po ní vždy zaneste váš kabát do čistírny. Ulehčit se jednak od starostí se sušením vašeho kabátu, ale v první řadě zajistíte to, že bude vyčištěn správným způsobem. Materiály zimního kabátu jsou mnohdy citlivé a nesprávné zacházení nebo praní by Im mohlo uškodit. Čistírna by měla být proto vaší volbou jedna, pokud chcete aby vám váš kabát dlouho vydržel.


2. Odžmolkovávajte

 

Nošení kabátu během sezóny pochopitelně způsobuje i jeho opotřebovávání. Častým jevem je, například, to, že se na něm tvoří žmolky. Jejich další tvorbě, ale i nepěknému vzhledu na vašem kabátě pomůžete tak, že budete používat nástroj, který si s takovými žmolků hravě poradí. Ten koupíte v téměř každém obchodě s oblečením.

 


3. Používejte přípravek na impregnaci

Nejen vase boty můžete impregnovat. Stejně i kabát je vhodný před sezónou i během sezóny nasprejovat takovýmto přípravkem, který zaručí, že váš kabát bude odolnější vůči vodě. To znamená, že budete v suchu nejen vy, ale i váš kabát a navíc ochráníte i jeho strukturu vlákna.

 V neposlední řadě nezapomeňte na správné uskladnění vašeho kabátu i mimo sezonu tak, abyste ho v pravou chvíli vytáhli skoro jako nový.

 

 (209)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla