Jak nosit kardigán?

 (753)  

Co je to vlastně kardigán? Kardigany se nazývá prodloužený svetr, který má obvykle prodloužený střih, a to těsně pod úroveň boků, případně až po kolena. Většinou ho najdete v střihu na knoflíky, což z něj činí praktický svrchní oděv během jarních dní. Většinou se vyrábí v vlny nebo jiných pletených materiálů a podle jejich struktury může být i různé hřejivý. Další neméně velkou výhodou kardigánu je, že je obvykle pohodlnější než bunda a kabát, takže je z něj ideální společník během příjemných jarních nebo podzimních dní, případně chladnějších letních večerů.

Jak ho nosit?

Odpovědí je, že téměř jakkoli. Kardigán skvěle sladíte se sukní nebo šaty či k riflím. Snažte se kardigán kombinovat tak, aby jeho délka nepřesahovala délku vašeho oblečení - esteticky tato kombinace bude vypadat mnohem lépe. Pokud si ke kardigánu oblékáte šaty, je také vhodnější, pokud dobře zkombinujete styl kardigánu se stylem šatů. To znamená, že pokud jsou šaty elegantní, i kardigán by měl působit tímto stylem.

Kardigán dokonce neváhejte kombinovat se žabkami, gladiátkami nebo riflové kraťasy. Vytvoříte tak nepřekonatelný a zajímavý styl. Obecně se kardigán spíše hodí pro štíhlejší postavy, pokud máte plnější postavu, dávejte si pozor, aby vás zbytečně nerozšiřoval. V tom případě je lepší tmavší barva, v jiném případě si můžete vybrat takový, jaký se vám nejvíce líbí.

Pokud tedy doma ještě nemáte žádný kardigán, určitě si ho pořiďte. Skvěle se kombinuje, nosí a je nesmírně pohodlný!

 (753)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla