Šaty na stužkovou - 5 rad a tipů od amando.cz

 (1105)  

Druhá polovina léta je již v plném proudu a o chvíli se překlopí do svých finálních dvou týdnů. Většina studentů si tyto poslední volné chvíle užívá plnými doušky. Studenti končících ročníků však pomalu začínají přemýšlet nad zkouškou dospělosti a stužkové slavnosti, která se s ní spojuje. Hlavní vlna stužkové slavností přichází od konce září do začátku prosince, a proto je už nejvyšší čas vybrat si šaty na stužkovou.

Zatímco mladé studentky mají ve výběru šatů poměrně jasno - dlouhé, elegantní a honosné, větší problém nastává pro mámy. Jaké šaty na stužkovou své dcery, zda syna, by si měla máma obléci? Šaty na stužkovou a jejich výběr si žádají jistá pravidla a normy, o kterých si v dnešním článku řekneme. My se nyní podíváme na to, jaké šaty na stužkovou pro mámu jsou přípustné a dáme vám 5 tipů, jak šaty na stužkovou nic nepokazit, nepřehnat a zároveň využít váš potenciál.

Decentní a elegantní

V první řadě, když jde o šaty na stužkovou pro mámu, nesmíte zapomenout, že ne vy jste tu ta nejdůležitější. Nikdy byste neměli zastínit svého maturanta/svou maturantky a měli byste je nechat vyniknout. Doporučujeme vám tedy vyhnout se nařaseným sukním, širokým spodniciam, zda nebodaj kruhům pod šaty. Neměli byste sahat ani po šatech křiklavých barev, extrémně vzorované šaty také nejsou jako šaty na stužkovou vhodné, stejně jako šaty s glitry. Vsaďte na něco jednoduché, elegantní, decentní a stále stylové.

Zdroj: Pinterest

  

Šaty na stužkovou nemají mít výstřih na zádech

Celkově platí, že pokud jde o šaty na stužkovou pro mámu, odhalených částí těla by mělo být co nejméně. Ramena, dekolt a záda by měly zůstat skryty, případně odhalte pouze jednu z těchto částí. Nikdy však ne záda. Věřte nám, pyšnit se svojí pěknou postavou můžete iv decentních šatech. Stačí, že zvolíte obtažené šaty, nebo kratší šaty. S tou krátkostí to však nepřežeňte. Platí, že ideálem jsou midi šaty. Pokud si to však můžete dovolit, šaty těsně nad kolena určitě nebudou působit vulgární, ani vyzývavě.

Zdroj: Pinterest

  

Na mini šaty zapomeňte, šaty na stužkovou by měly být v midi délce

Mini šaty jsou jako šaty na stužkovou pro mámu zcela nevhodné. Poslední, na co si chce váš syn či dcera vzpomínat ze své stužková, je to, jak si neustále potahujete šaty směrem dolů, cítíte se nepohodlně a navíc to před spolužáky vašeho syna či dcery vypadá opravdu nevhodně a neslušně. Dopřejte pohodlí sobě i ostatním a zvolte si déle šaty, které nebudou zbytečně odhalovat víc, než je třeba. Vůbec si však nemusíte dávat šaty až po zem, pokud vám nejsou sympatické. Ideální jsou právě midi šaty. Nebudete v nich působit ani staromódně, ani vyzývavě.

Zdroj: Pinterest

  

Pouzdrové šaty nikdy nic nezkazí

Pouzdrové šaty jsou jako stvořené na jakoukoliv slavnostní příležitost. Platí to i, když jde o šaty na stužkovou. Zapouzdřenými šaty v příjemných jemných barvách opravdu nic nezkazíte.

   

Šaty na stužkovou s tenkými ramínky nebo úplně bez ramínek?

Je lepší, když se šatům s příliš tenkými ramínky nebo šatům bez ramínek zcela vyhnete. Pokud se pro takové šaty však nakonec i tak rozhodnete, určitě nezapomeňte na štolu, bolerko či sako. Alespoň na tu oficiální část. Věřte nám, budete se i vy cítit mnohem lépe.

Zdroj: Pinterest

  

+ TIP navíc: namísto křiklavých barev zkuste jemnější odstíny tmavěmodré či černé barvy, které doplníte vkusnými stříbrnými či zlatými doplňky. Nádherně na stužková ukáží i pastelové a krémové barvy šatů.

Zdroj: Pinterest

 (1105)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla